Czyszczenie / Diagnostyka urządzeń elektrycznych także będących pod napięciem

Maksymalizujemy Twoje bezpieczeństwo przy jednoczesnym obniżeniu kosztów

Oferujemy następujące usługi:

Serwis elektryczny:

Kontrola i czyszczenie infrastruktury elektrycznej:

  • inspekcje termowizyjne i ultradźwiękowe
  • specjalne czyszczenie pod napięciem do 36 kV
  • analiza sieci energetycznych.

Wallstein jest uznawany za wiodącego dostawcę specjalistycznych usług elektrycznych. W przeciwieństwie do konkurencji oferujemy innowacyjne metody czyszczenia, które dedykowane są dla szaf elektrycznych, transformatorów, maszyn znajdujących się pod napięciem, gdy wyłączenie napięcia jest kosztowne lub niemożliwe.

W każdej branży właściciele i operatorzy skomplikowanych pod względem technicznym maszyn i urządzeń stają przed wyzwaniem, aby infrastruktura elektryczna były sprawna i czysta. Zanieczyszczenia spowodowane przez tłuszcze, kurz, osady olejowe, które występują na urządzeniach elektrycznych mogą doprowadzić do zwarcia skutkiem tego są poważne konsekwencje, takie jak pożary i nieoczekiwane przestoje w  produkcji. Dlatego niezwykle ważne jest regularne i dokładne usuwanie zanieczyszczeń w celu utrzymania pełnej wydajności, funkcjonalności oraz bezpieczeństwa maszyn i urządzeń. Okresowe czyszczenie pozwala uniknąć napraw i strat produkcyjnych, zmniejszając tym samym koszty operacyjne. Czyszczenie spełnia również wszystkie wymogi ustawowe dotyczące trwałości, ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracy. Regularna konserwacja jest opłacalna, ponieważ zapewnienia maksymalną dyspozycyjność urządzeń.
W celu wyeliminowania zanieczyszczeń często stosuje się do tego typu prac sprężone powietrze lub odkurzacze przemysłowe. Efekt takiego czyszczenia bardzo często jest niewystarczający. Zabrudzenia często silnie przylegają do przewodów i oprócz kurzu zawierają tłuste naloty. Ten rodzaj zanieczyszczeń nie zostanie usunięty poprzez odkurzanie lub użycie sprężonego powietrza. Tylko czyszczenie ze zwilżaniem lub na mokro przy użyciu specjalnych płynów na bazie rozpuszczalnika jest wystarczająco efektywny, aby osiągnąć wymagany rezultat.
W związku z tym Wallstein opracował unikalny i sprawdzony proces czyszczenia na mokro wszystkich typów infrastruktur elektrycznych, takich jak szafy elektryczne, transformatory, maszyny itp.

Konieczne prace związane z czyszczeniem oraz konserwacją elektryczną wymagają zwykle przerw w zasilaniu, które mogą powodować straty w produkcji. Zaawansowana metoda czyszczenia firmy Wallstein posiada tę przewagę, ponieważ czyszczony obiekt może pozostać pod napięciem w trakcie całego procesu czyszczenia. Jesteśmy ekspertami w czyszczeniu pod napięciem do 36 kV. Zapewnia to bezpieczną i pełną funkcjonalność instalacji przy zachowaniu czystości w jak najbardziej ekonomiczny sposób. Nieoczekiwane przestoje w procesie produkcyjnym to już przeszłość.

Zanieczyszczenia urządzeń elektrycznych są zazwyczaj zauważane zbyt późno, ponieważ potrzeba okresowych inspekcji jest często odkładana na dalszy plan. Inspekcje są zatem kluczowe dla zidentyfikowania pojawiających się problemów elektrycznych przed wystąpieniem kosztownych napraw. W tym celu Wallstein stosuje różne techniki diagnostyczne. Pierwszą z nich to badania termowizyjne są szybką i skuteczną metodą do wykrywania nieprawidłowości w urządzeniach elektrycznych. Jeśli badania termowizyjne są niewystarczające, stosujemy najnowszą metodę badań ultradźwiękowych służących do identyfikacji wyładowań: łukowych, koronowych, niezupełnych  oraz wibracji mechanicznych.

wallstein, balcke durr, elektrofiltry obrotowe, elektrofiltry przemysłowe, podgrzewacze workowe, e-serwis, czyszczenie chemiczne i odpylanie elektrostatyczne, BREF regulacje BAT, części zamienne ELWO ALSTOM, pomiary rozpływow spalin, przeglądy i serwis, wymogi środowiskowe, zniżki za ubezpieczenie l-serwis
MISJA
Jako międzynarodowa firma usługowo-technologiczna umożliwiamy prowadzenie procesów przemysłowych w sposób bardziej ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. 

WIZJA
Chcemy być globalnym partnerem pierwszego wyboru dla naszych klientów. Z nami łatwo jest realizować cele biznesowe. Tworząc „jeden zespół”, wspólnie z naszymi klientami, zawsze dostarczamy najlepszych rozwiązań – innowacyjnych, ekonomicznych i przyjaznych dla środowiska.
Kontakt
Wallstein Rothemuhle Sp. z o.o.
Augustówka 24,
02-981 Warszawa
tel: +48 22 8856490

Oddział w Tychach
Przemysłowa 52
43-100 Tychy
tel: +48 32 3291383

© Wallstein Holding GmbH & Co. KG

W naszej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.
Akceptuję